
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 28 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 26 ns |
| Propagation Delay | 235 ns |
| High Level Output Current | 5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | AND, JK-Type |
| Number of Bits per Element | 2 |
| Number of Outputs | 4 |
| Clock Edge Trigger Type | Negative Edge |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 323
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.20518 | $2.05180 |
| 50 | $0.18063 | $9.03150 |
| 100 | $0.15902 | $15.90200 |
| 500 | $0.14980 | $74.90000 |
| 1000 | $0.14112 | $141.12000 |
| 3000 | $0.13294 | $398.82000 |
| 5000 | $0.12524 | $626.20000 |
| 10000 | $0.11798 | $1179.80000 |
